Наши ученици присуствовали такмичењу у кулинарству „Посни сто“

У суботу 30. новембра наши ученици другог разреда смера кувар, у оквиру своје професионалне праксе присуствовали су такмичењу кувара  нашег региона у припремању посне хране које је одржано у просторијама хотела Језеро у Перућцу.
На такмичењу су ученици  имали прилике да се упознају са начином припреме посне хране, посним јеловником и да  виде најновија достигнућа из кулинарства у овом сегменту. И до сада, најпознатији кувари нашег региона имали су прилике да покажу своја знања и умећа из области гастрономије, што је од пресудног значаја за стручно образовање ученика из области угоститељства. Прво место на овом такмичењу заузели су кувари Војне установе Оморика са Таре, док су раме уз њих, као другопласиране биле куварице Удружења жена Потпећ.