НАША УЧЕНИЦA У ФИНАЛУ МЕЂУНАРОДНОГ ТАКМИЧЕЊА!

Под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Kомпанијa НИС a.д. Нови Сад, Славистичко друштво Србије и Руски центар при Гимназији „Јован Јовановић Змај“ организовали су 6. НИС олимпијаду из руског језика. Акцију је подржао и Државни универзитет „Н. И. Лобачевски“ из Нижњег Новгорода. Циљ ове манифестације је промовисање и популаризација руског језика. У финале 6. НИС олимпијаде пласирала се, поред ученица ОШ “ Свети Сава“ и Гимназије „Јосиф Панчић“, и ученица „Техничке школе“ Дајана Дуканић, ученица четвртог разреда смера туристичких техничара. Ученице су се такмичиле у различитим категоријама у зависности од узраста, наша ученица се такмичила у трећој категорији. Ученице су у току такмичарског дана посетиле музејску поставку НИС-а. Информисале су се о настанку, истраживању, производњи, преради нафте и уопште о развојном путу енергетике у нашој земљи. Овде су оживели драгоцени део прошлости.
Послале су разгледнице свим пријатељима. Веома смо задовољни знањем које су показале ученице наших школа у финалу 6. међународне НИС олимпијаде. Учествовање у финалу међународног такмичења је велики успех. ЧЕСТИТАМО ИМ НА ТОМЕ!!!