Женска атлетска секција Техничке школе освојила пето место

Женска екипа атлетске секције Техничке школе Бајина Башта била је учесник републичког такмичења из атлетике које је одржано у Сремској Митровици 17.маја 2013. године. Наша екипа пласирала се на регионалном такмичењу као једна од осам екипа из читаве земље и на републичком такмичењу у укупном пласману освојила пето место. Тренер женске атлетске секције Ј. Ђурић, проф. истиче да су наше такмичарке задовољне постигнутим резултатима и истиче да је конкуренција била изузетно тешка. Нашу женску екипу чиниле су ученице: Весна Танасијевић (учествовала у трци на 400м), Тијана Милинковић (учествовала у трци на 100м), Милица Аћимовић (учествовала у трци на 800м), Милица Митровић (учествовала у бацању кугле с рамена), Јелена Ђукић (учествовала у скоку у вис) и Наташа Симић (учествовала у скоку у даљ). Ученице учеснице такмичења у ношењу штафете биле су Јелена Бајић, Наташа Симић, Весна Танасијевић и Тијана Милинковић.

„У изузетној конкуренцији успеле смо да будемо пете на Републици, чиме је наша екипа задовољна . Учествовале смо у екипном спорту и наш резултат је резултат рада колектива. Бављење спортом је најважније за здрав живот, а и дружење и нова познанства су додатна вредност оваквих такмичења.“ речи су учесница овог такмичења.

Написала: Весна Танасијевић